Kuruyemiş ve Kuru Meyveler

Uluslararası Kuru Yemiş ve Kuru Meyve Konseyi’nin yıllık tüketim ve ihracat verilerine göre Türkiye üst sıralarda yer almaktadır. Ülkeminiz coğrafi konumu nedeniyle tropikal birçok meyve dahil oldukça zengin kuruyemiş ve meyve üretimine ev sahipliği yapmaktadır.

Tüm bu ürünleri Albarakat olarak taptaze bir şekilde üreticisinden sizlere ulaştırıyoruz.

Albarakat olarak yerel üreticiyi, global müşteri ile buluşturarak güven odaklı kurumsal bir süreç sağlıyoruz.

Kuruyemişler

Kuruyemişler besin değerleri açısından oldukça önemli bir yerdedir. Bunun yanı sıra vücut için de oldukça faydalı oldukları yapılan araştırmalar sayesinde bilinmektedir. Kuruyemişler genel kullanım olarak atıştırmalık kategorisinde görülse de mutfakta pek çok alanda yardımcı konumundadır. Özellikle hamur işleri ile kimi kuruyemişlerin muhteşem uyumu dikkat çekmektedir. Bu anlamda daha sağlıklı besinlerin elde edilmesine de ön ayak olacaktır.

Kuru Meyveler

Sağlık için oldukça önemli bir yere sahip olan meyveler, taze tercih edilebileceği gibi kurutulmuş olarak da lezzetli bir şekilde tüketilebilir. Kuru meyve özellikle içinde bulunulan mevsimde yetişmeyen meyveleri yiyebilmenin en iyi yollarından biridir. Çeşitli yöntemlerle kurutulan meyveler, sağlık için de pek çok faydaya sahiptir.

Lif açısından zengin olan kuru meyveler, özellikle sindirim sistemine iyi gelebilir. Ayrıca kalsiyum, magnezyum, E vitamini, çinko, potasyum, demir, B vitamini gibi önemli mineraller de içerir. Diyet yapanlar için önemli bir ara öğündür. Kuru meyveler, taze meyvelere göre daha dayanıklıdır; bu sayede daha uzun süre tüketilebilir. Taze meyveler kurutulurken C vitamini dışında diğer tüm mineraller korunur. Ayrıca yüksek antioksidan içeriği sayesinde kuru meyveler, serbest radikallere karşı savaşma özelliği de ön plana çıkabilir. Kuru meyve faydaları saymakla bitmez ve özellikle kış aylarında tüketildiğinde tam bir şifa deposudur. Kuru meyveler arasında en sık tüketilenlerden biri olan incir kurusu sindirim sorunları ve kabızlığa destek verebilir. Kalp sağlığını iyileştirdiği gibi cilde de iyi gelebilir. Kuru kayısı ise demir bakımından çok zengindir ve özellikle kansızlığa çok fayda sağlayabilir. Hurma da kuru olarak oldukça sık tüketilen bir meyvedir ve tokluk hissi vererek kiloyu kontrol etmeye yardımcı olabilir. Kuru meyve besin değeri açısından oldukça yüksektir ve günlük besin ihtiyacının büyük bir kısmını karşılar.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bağlantılarımız sayesinde burada göremediğiniz ürünleri de karşılamaya hazırız. Hemen bizimle iletişime geçin sizin için neler yapabileceğimize bakalım!

Size nasıl yardımcı olabiliriz?