Poliklinik Cihazları

Tıbbi cihazlardan, tıbbi cihaz sarf malzemelerine her türlü medikal ürün ve malzeme uluslararası iletişim ağımız sayesinde hızlı bir şekilde tedarik edilmektedir.

Albarakat olarak yerel üreticiyi, global müşteri ile buluşturarak güven odaklı kurumsal bir süreç sağlıyoruz.

Muayene Lambası Nedir?

Muayene lambaları muayene esnasında muayene edilecek alanı aydınlatmak amacıyla kullanılan cihazlara denir. Muayene lambası, çeşitli klinik incelemeler sırasında, çalışma alanını aydınlatmak için kullanılan ve günümüzde genellikle LED altyapılı üretilen, elektrik ve batarya ile çalışabilen mobil ya da duvara monte bir lambadır.

Otoskop ve Oftalmoskop Nedir?

Otoskop, içinde ışık kaynağı ve mercek sistemi olan bir kulak muayene aletidir ve bu iş için kullanılan aletlerden yalnızca birisidir. Otoskoplar taşınabilen, kolay korunan, büyütme ve kendinden aydınlatma olanağı ile net görüntü sağlayan, kullanılması kolay muayene araçlarıdır. Otoskop Cihazı, bir ışık kaynağı ve özel bir büyütme merceği kullanarak, kulak içinde oluşabilecek anomalileri ve olası hastalıkları tespit etmede kullanılan el tipi bir cihazdır.

Pnömatik otoskopi için mühürlü sistem ve otitis medyanın doğru teşhisinde kullanılır. Dönen geniş açılı görüntüleme lensi, büyütmenin altında enstrümantasyon sağlar.

Oftalmaskop doktorların gözün içini inceleyerek muayene etmesini ve tanı koymasını sağlayan cihaza denir. Oftalmoskop Cihazı, batarya gücü ile çalışan bir ışık kaynağı, aynalar ve lens düzeneğinden oluşan bir büyütme merceği (oftalmoskop) kullanarak, gözün arka kısmını (fundus) , belli oranlarda (15 kat gibi) büyüterek inceleyen, detaylı bir göz tarama cihazıdır. Genellikle bu cihaz İndirekt Oftalmoskop diye tanımlanır.

Steteskop Nedir?

Steteskop, vücuttaki akciğerleri, damarlardaki kan akışını, gebe kadınlarda gelişmekte olan fetüslerin kalp seslerini ve bağırsak kanallarını dinlemek için kullanılan tıbbi bir cihazdır.

EKG Cihazı Nedir?

EKG Cihazı (Elektrokardiogram) kalbin elektriksel aktivitesinin kaydedilmesi ile oluşan bu grafiğin izlenmesi ve yazdırılmasını sağlayan medikal cihazlardır. Amplifikatör tarafından yükseltilen gerilimler genellikle termal kağıt üzerine yazdırılır. Elektrokardiyografi (EKG) cihazları ortalama bir değer olarak 1mV düzeyindeki elektriksel uyartıları algılayabilirler. Algılama sonuçları cihazın üzerindeki monitörden eş zamanlı olarak görüntülenebilir. Deri yüzeyinden algılanan sinyallerin periyotları ve genlikleri kalbin fizyolojik sağlığı bilgisini verir. Kısaca EKG cihazıda diyebileceğimiz bu biyomedikal teknolojisinin barındırdığı elektronik devreler ile başta çok küçük olan sinyaller yükseltilerek elektrokardiyografi cihazının ekranına yansıtılır.

Tansiyon Aleti Nedir?

Tansiyon aleti atardamar içerisindeki basıncı, dirsek üzerinden ölçen alete denir. Tansiyon ölçmek için stetoskopa da ihtiyaç vardır. Ölçüm sonunda hastanın büyük tansiyon ve küçük tansiyon değerlerine ulaşılır. Tansiyon aleti ya da kan basıncı ölçer kan basıncının ölçülmesine yarayan bir araçtır. Üç tipi vardır: cıvalı, havalı ve elektronik tansiyon aleti. Havalı tipleri bir stetoskop ile birlikte kullanılır.

Alından Ateş Ölçer Nedir?

Alından Ateş Ölçer cihazları özellikle hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde, okullarda, havaalanlarında ve evlerde, çocuk veya yetişkinler için infrered olarak vücut sıcaklığı ölçümünde kullanılmak üzere tasarlanmış cihazlardır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bağlantılarımız sayesinde burada göremediğiniz ürünleri de karşılamaya hazırız. Hemen bizimle iletişime geçin sizin için neler yapabileceğimize bakalım!

Size nasıl yardımcı olabiliriz?