Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Albarakat, yıllardır uluslararası ticaretin içerisinde olan, ithalat, ihracat, lojistik ve gümrük operasyonları gibi alanlarda pratik deneyim kazanan kurucuları ve uzmanlaşmış ekibi sayesinde uluslararası standartlar düzeyinde hizmet sağlamaktadır.

Bizimle çalışın zaman ve maliyetten tasarruf edin!

İhracat

Türkiye’nin her yerinde bulunan üretici firmaların ürünlerini yurtdışına pazarlama ve ihracatını yapma hizmetini sağlayan; İhracatçılar Birliği, Orta Anadolu ihracatçılar Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Türkiye Çelik ihracatçıları Birliği, Ankara Ticaret Odası, Türkiye Nakliyeciler Derneği üyesi olan ve sektörde müşterilerinin güvenini kazanmış bir kobi danışmanlık firması olarak hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Albarakat; gıda ürünleri, kuruyemiş ve kuru meyveler, inşaat malzemeleri, medikal cihazlar ve ürünler, inşaat malzemeleri, kimyasal ürünler, demir – çelik hırdavat malzemeleri, iş makinaları vb. ürünlerin ihracatını yapmaktadır.

Amacımız Türkiye merkezli üreticiler ile yurtdışındaki müşteriler arasında güvenilir ve karşılıklı çıkarların korunduğu bir zemini tesis ederek her iki tarafında güvenli ticari ilişkiye girmesini sağlamaktır.

Lojistik Hizmetleri

Karayolu Taşımacılığı

Karayolu taşımacılığı temel anlamda tır, kamyon, kamyonet gibi muhtelif araçlarla yurtiçi veya yurtdışı yapılacak sevkiyatların düzenlenmesidir. Bu sevkiyatlar ürününüzün cinsine ve niteliğine bağlı olarak farklı tiplerle gerçekleştirilebilir. Lojistik terimler arasında FTL, Parsiyel, Özel Dağıtım Hizmeti, Milk Run gibi türlerine rastlayabilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığı

Firmamız Türkiye’nin bütün şehir ve limanlarından iç nakliye dahil gümrükleme ve liman işlemleri hizmeti vererek dünyanın bütün ülke ve limanlarına reefer ve dry konteyner temini ve organizasyonları yapmakta olup; kuru yük taşımacılığı için de gemi ve ekipman organizasyonlarını profesyonel olarak yaparak ithalatçı ve ihracatçı firmaların güvenini kazanmış ve önlerini açmıştır.

Havayolu Taşımacılığı

Havayolu taşımacılığı ile uzak noktalar arasındaki sevkiyatlar çok kısa süreçlere indirilebilir. Konsolide taşımacılık için en önemli kozlardan birisidir. Ayrıca havayolu taşımacılığı bir noktada karayolu taşımacılığı ile mutlaka bir arada yürütülerek koordine edilir.

Depolama

Depolama hizmeti en az taşımacılık kadar önemli bir lojistik türüdür. Burada gümrüklü veya gümrüksüz olarak depolama hizmeti alınabilir. Lojistik hizmeti veren firmaların özellikle geniş tesislerle her müşterisine uygun çözümler sunması avantaja dönüşmektedir.

Antrepo Hizmetleri

Partner olarak çalıştığımız Halkalı, Ambarlı, Atatürk Havalimanı, Ankara, İzmir ve Mersin Gümrük İdarelerine bağlı antrepolarda tüm ithalat ve transit ürünlerinize hizmet verilmektedir.

Serbest dolaşıma henüz girmemiş olan her türlü emtianız (ürünleriniz) yasaların belirlediği kurallar içinde en iyi şekilde muhafaza edileceğine emin olabilirsiniz.

Albarakat’ın size sunduğu hizmet bütününden yararlanarak güvenli depolama, liman ve çevre gümrüklerine, gelişen bölge ve ithalat ihracat firmalarına yakın antrepolar ile partner olmamız nedeniyle nakliye ve ulaşım maliyetlerini en aza indirmek adına size destek vermekteyiz.

Albarakat, emtialarınızı hasarsız, güvenli biçimde her türlü riske karşı sigortalı olarak antrepolarımızda depolamaktadır.

Gümrükleme

İthalat veya ihracat yaparken gümrük tarafından istenilen tüm işlemleri lojistik firması üstlenir. Böylece sizin yerinize tüm bürokratik işlemler çözümlenir.

Albarakat İhracat Türkiye’nin bütün liman ve gümrüklerinde gümrükleme hizmetlerini vererek üretici ve ihracatçılarımıza büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

bize ulaşın

Albarakat Danışmanlık; ithalat, ihracat ve uluslararası ticaretle uğraşan herkesin çıkarlarını temsil eden ve destekleyen uluslararası ticarette profesyonel bir çözüm ortağıdır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?