Tekstil Ürünleri

Başta yatak örtüsü, nevresim takımları, pike, battaniye, peştemal, halı, kilim, bornoz ve havlu çeşitleri gibi tekstil ürünleri olmak üzere özellikle Ev Tekstili ürünlerimiz için bizden bilgi alabilirsiniz.

Albarakat olarak yerel üreticiyi, global müşteri ile buluşturarak güven odaklı kurumsal bir süreç sağlıyoruz.

Ev Tekstili

Ev Tekstilinde sizler için bulundurduğumuz ürünler 3 ana kategoride toplanmaktadır.

  • Yatak Odası Tekstili
  • Bornoz ve Havlular
  • Halı ve Kilimler

Türkiye’nin ev tekstili ihracatında başlıca ürün grupları yatak örtüsü, nevresim takımı, çarşaf, pike, havlu, kilim ve halıların da dahil olduğu dokuma bornozlar, peştemal, battaniyeler ve çeyiz sandıklarıdır.

Battaniye

Pamuklu Battaniye
Pamuklu battaniyeler, yumuşacık dokuları ve rahat kumaşları sebebiyle kış günlerinin vazgeçilmez battaniye çeşitlerinden biridir. Pamuklu battaniye modellerinden zevkinize uygun olanını seçerek, konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun yanında son zamanların modası haline gelen pamuklu tv battaniye de sizi keyif yaparken yalnız hissettirmez. Bu battaniye çeşidi genellikle armürlü ve jakarlı tezgâhlarda dokunur. Ayrıca çoğunlukla ekose desenli ve tek ya da çift kat özelliklidirler. Hafif olmaları sebebiyle de çokça tercih edilirler.

Vizon Battaniye
Vizon kelimesi Türkçe’de “kürk” anlamına gelir. Ancak vizon battaniye kürkten yapılmaz. Bu battaniye çeşidine vizon denmesinin sebebi, kürk kadar yumuşak olması ve bir o kadar da sıcak tutmasındandır. Vizon battaniyeler %100 polyester iplikten imal edilirler. Ancak bu battaniyelerde kullanılan hammadde kaliteliyse kaliteli olarak nitelendirilebilirler. Vizon battaniyeler, narin yıkanmayı gerektirir ve hassastır. Temizliğinde ağartıcı malzemeler kullanılmamalı ve ıslak bekletilmemelidir.

Yün Battaniyeler
Yün sağlığımız açısından oldukça faydalıdır. Battaniyeler genel olarak kuzu, kaşmir, angora gibi yünlerden imal edilir. Yün, su buharını emme ve sıcaklığı kontrol etme gibi yeteneklere sahiptir. Yün battaniyeler kalp atışını etkilerler ve çok daha dinlendirici bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlarlar.

Polar Battaniye
Polar battaniyeler, yuvarlak örgü sistemi ile elyaftan üretilirler. Bu battaniyeler, üzerlerine değişik baskılar yapılarak süslenen battaniye çeşitlerindendir.

Askeri Yün Battaniye
Farklı iklim koşulları ve zorlu operasyonlar için tasarlanan asker ve polis battaniyeleri sizi her zaman sıcak tutar! Tüm asker ve polis battaniye çeşitleri son teknoloji kullanılarak uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Giyilebilir Battaniye
Bu battaniye çeşidi son yıllarda moda olmuştur. İsminden de anlaşılacağı üzere kıyafet gibi giyilebilirler. Oldukça kullanışlı battaniyelerdir.

Peştemal

peştemal çeşitleri

Hamam kültürünün en önemli unsurlarından biri olan peştemallerin değeri, kullanım alanları arttıkça daha fazla anlaşılıyor. Hamama gidenlerin örtünmek ve kurulanmak için kullandıkları dikdörtgen şekle sahip, ince, çoğunlukla pamuk veya keten dokuma olan peştemaller, artık sadece hamamlarda değil, suyun olduğu her yerde kullanılıyorlar. Bu işlevsel ve pratik dokumanın sağladığı kolaylıkları deneyimleyenler birbirinden farklı çeşitlerdeki rengarenk peştemallerden vazgeçemiyorlar.

Peştemal modelleri, hem sahile giderken üzerinize sarabileceğiniz bir pareo hem de denizden çıktığınızda kurulanabileceğiniz bir havlu işlevlerini yerine getiriyorlar. Plajlarda farklı renkler ve desenlere sahip, özel tasarım peştemal çeşitleri göz doldururken, peştemal modası “yeni plaj trendi” olarak birçok dünya ülkesine de hızla yayılıyor. Pareo ve havlu işlevlerinin yanı sıra sahile getirdiğiniz peştemallerden birini şezlongunuzun üzerine serebiliyorsunuz ve böylece temiz olduğundan emin olduğunuz peştemalin üzerine gönül rahatlığıyla uzanıp güneşleniyorsunuz. Eğer kalabalık aileniz için plaj çantası taşıyorsanız, çantanızın içine kalın ve ağır havlular yerine peştemalleri kolaylıkla sığdırabiliyor ve çantanızı ağırlaştırmamış oluyorsunuz.

Aksesuar ve Çeyiz Sandıkları

Çeyiz sandığı ahşap, kadife veya bakır işlemeli olabilir. Eskiden büyük boyutlarda tek bir çeyiz sandığı kullanılırken günümüzde özellikle üçlü ve farklı boyutlarda dizayn edilmiş çeyiz sandıkları karşımıza çıkar. Aynı zamanda kare ve dikdörtgen şekilde üretilmiş olan çeyiz sandıkları farklı amaçlarla değişik kumaşlarla tasarlanabilir. Özellikle kadife çeyiz sandıkları rengarenk ve farklı desenlerle süslenmiştir. Günümüzde üzerinde incilerin ve parlak taşların dizili olduğu çeyiz sandığı çeşitlerini görmek mümkündür. Çeyiz sandığı çeşitleri ayak yapılarına ve desteğine göre de farklılık gösterir. O anlamda sandığın kendi gövdesi kadar ayaklarının görünümü, oyması ve desenleri de önem arz eder.

Çeyiz sandığı modelleri her evde her yaştan bireyin kullanabileceği eşyalardır. Örneğin içerisine sabunlar parfüm ve deodorantlar konulduğunda evin tüm fertlerine hizmet eder. Dolayısıyla aslında çeyiz sandıklarının birinci işlevi saklama işlemini yerine getirmektir.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bağlantılarımız sayesinde burada göremediğiniz ürünleri de karşılamaya hazırız. Hemen bizimle iletişime geçin sizin için neler yapabileceğimize bakalım!

Size nasıl yardımcı olabiliriz?